Моляться у сільському клубі: у громаді на Буковині після переходу до ПЦУ віряни не можуть увійти в храм

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Частина жителів села, які перейшли до ПЦУ, моляться в будівлі місцевого клубу. Джерело: facebook/Буковинський дзвін ПЦУ

"Наша церква без московських патріархатів"

Священник УПЦ Микола Рус служить у Ленківцях 35 років. Він розповів Суспільному, що перехід до ПЦУ вважає незаконним. На його думку, віряни не мали проводити збори від імені громади УПЦ, яка за списками налічує понад 330 людей, тому після переходу продовжує зберігати ключі від храму у себе.

"Вони нас звинувачують в тому, що ми захопили церкву. Я у цій парафії та храмі служу 35 років. Кажуть, має бути українська церква. Наша церква – українська. Без московських патріархатів. Під керівництвом блаженнішого Онуфрія", – каже Микола.

Читати ще

Читати ще «Московський патріархат»: чому прибрали МП з назви УПЦ та чи означає це розірвання зв’язку з російською церквою

Планують звертатися до суду

Після переходу у Ленківцях почав проводити богослужіння й священник ПЦУ Назарій Краснодемський. Каже, на Йордана воду освячували надворі, а потім навідувалися у домівки парафіян.

"Якщо підрахувати всіх тих, хто приймав освятити будинок, то це орієнтовно 200 будинків було. Були й такі, які не приймали. Ми казали: "Приймаєте українського священника?", а вони: "Ні-ні, ми чекаємо свого батюшку". Але переважно люди приймають й хочуть чути українську мову на богослужіннях", – каже священник.

За словами Кельменецького селищного голови Богдана Олійника, у громаді немає інформації про те, у чиїй власності перебуває церква. Водночас за релігійною громадою ПЦУ зареєстровані дві земельні ділянки, на одній з яких розміщений храм. Священник ПЦУ Краснодемський разом з представниками громади планує через суд отримати ключі від храму.

Читати ще

Читати ще Приватизація церков, відспівування військових поза храмами, переходи до ПЦУ — яким був рік релігійного життя на Буковині

Читати ще На Буковині три єпархії ПЦУ об’єднають в одну — Чернівецьку

Новини України