Мобілізація з 22 років: в Україні запропонували знизити призовний вік для чоловіків (ВІДЕО)

Мобілізація з 22 років: в Україні запропонували знизити призовний вік для чоловіків (ВІДЕО)

Наразі призовний вік для чоловіків в Україні – 27 років. Кабмін запропонував зменшити його до 25 років. Також з’явилася ініціатива мобілізувати військовозобов’язаних громадян з 22 років.

Командир 1-го механізованого батальйону 3 ЗШБр із позивним «Бот» оцінив пропозицію зменшити призовний вік для чоловіків до 25 років. Він висловив думку, що цього замало. Оптимальним стало б зниження нижньої межі призовного віку до 22 років:

«Смішно. 25 років – це що? Це дорослий мужик, уже дядько. Ну в сенсі? До 22 треба знижувати взагалі рівень. Які 25? Ну це дядько вже», — зазначив військовослужбовець.

«Бот» запевнив, що всі новобранці проходять обов’язкову підготовку. Вказано, що багато хто боїться невизначеності, нібито в армії нічого не вчать.

Військовослужбовець наголосив, що чоловіки з інвалідністю також можуть служити у ЗСУ – за власним бажанням та на посадах, які не вимагають активної участі у бойових діях.

Нагадаємо, що у Міноборони заявляють про нестачу особового складу. Потрібні люди для поповнення армійських лав, а також для заміни діючих військових. Багато з них майже два роки перебуває на фронті і не може надовго йти у відпустку, відновлювати фізичні та психологічні сили в тилу. Проте ротація потребує підготовки нових військовослужбовців, а з цим виникли проблеми.

Відомо, що військовий стан та мобілізація в Україні триватимуть до 14 лютого. Очікується, що після цієї дати їх буде продовжено.

Новини України