Мінекономіки і найбільші роботодавці обговорили питання адаптації ветеранів

Мінекономіки і найбільші роботодавці обговорили питання адаптації ветеранів

Фото: Міністерство економіки України Тетяна Бережна обговорила питання адаптації ветеранів з представниками провідних роботодавців України

В бюджеті на 2024 рік на підтримку ветеранів передбачено майже 14 млрд гривень, що вдвічі більше, ніж минулого року.

Підтримка повернення ветеранів ЗСУ до цивільного життя та їх інтеграції в ринок праці – спільне завдання держави та бізнесу. Його успішне вирішення впливатиме на темпи економічного відновлення України. Це питання у четвер, 25 січня, обговорили заступниця міністра економіки Тетяна Бережна та представники провідних роботодавців країни, таких як ДТЕК, Укренерго, Укрпошта і МХП.

Бережна зазначила, що більшість українських захисників – це люди з активною життєвою позицією, унікальним досвідом, знаннями та навичками, які вони отримали на війні.

«Після демобілізації кожен з них повинен мати можливості реалізуватися в мирному житті. Завдання держави – створити інструменти для задоволення цих потреб. Тому турбота та піклування під час демобілізації вимагає обʼєднання зусиль бізнесу та держави з реалістичним усвідомленням масштабу виклику», – заявила чиновниця.

За її словами, в бюджеті на 2024 рік на підтримку ветеранів передбачено майже 14 млрд гривень, що вдвічі більше, ніж минулого року. Також закладені кошти на реалізацію державних програм, які допомагають нашим захисникам адаптуватися після отриманих поранень на фронті.

У свою чергу представники найбільших роботодавців країни поділилися своїм напрацьованим досвідом у роботі з ветеранами та окреслили важливі напрямки, над якими треба працювати всією країною.

Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук розповів, що компанія має 10-річний досвід взаємодії з ветеранами. На його думку, обов’язок держави, бізнесу і кожного українця – зробити все можливе, щоб ветерани мали змогу повернутися якомога швидше до цивільного життя.

«Наша програма підтримки ветеранів в бізнесах ДТЕК на сьогодні складається з психологічної підтримки, допомоги в адаптації за підтримки наставників, перекваліфікації, додаткового медичного супроводу поранених та програми оздоровлення та реабілітації. Ми готові ділитися своїм досвідом та експертизою, а також брати участь у формуванні національної платформи, яка стане фундаментом комплексної та всебічної підтримки і допомоги нашим ветеранам», – розповів Сахарук і додав, що майже 4500 співробітників ДТЕК наразі захищають Україну в лавах ЗСУ.

Напередодні стало відомо, що в Україні застосують досвід США у питанні розробки програм адаптації  ветеранів. Зокрема, буде враховано досвід у адаптації американців, які воювали у В’єтнамі.

Джерело

Новини України