Литва планує профінансувати будівництво укриття на Харківщині

Гроші на сховище надасть Литва та ЄС.

Уряд Литовської Республіки спільно з Європейським союзом планує виділити кошти на будівництво 6 укриттів в Україні, одне з них — на Харківщині. 

Про це під час робочої наради з начальником Харківської обладміністрації Олегом Синєгубовим повідомив міністр закордонних справ Литовської Республіки Габріелюс Ландсбергіс, повідомив сайт ХОВА.

«Ми бачимо скільки зусиль прикладають з боку обласної та міської влади для того, щоб мирне життя на Харківщині продовжувалось. Ми розуміємо, що масштаби ваших потреб набагато більші ніж те, що ми маємо запропонувати, але це непоганий початок і поштовх для інших. Ми вже почали працювати, коли були в Києві, над проектом побудови укриттів біля закладів освіти, шкіл», — зазначив Габріелюс Ландсбергіс.

Створенню безпечного простору в області приділяють багато зусиль, зауважили в ХОВА. Адже від ударів російських окупантів по Харківщині від початку повномасштабного вторгнення пошкоджено або зруйновано більш як 47 тисяч будівель. Від отриманих поранень загинули 2 386 цивільних, з них 81 — діти. 

Як розповів Олег Синєгубов, укриття відновлюються на базі навчальних закладів Красноградського та Лозівського районів. Там є можливість відновити офлайн-навчання, створивши безпечний простір

«Нам потрібно укриття, вартість його — 2 млн євро, яке могло б витримати ракетну атаку, і діти не будуть спускатися зі школи туди, а безпосередньо буде проходити навчання там. Нам потрібно розбудувати безпечну освітню мережу, це майже 1500 укриттів різного типу. За цей рік плануємо запустити навчання лише в двох районах області», — розповів Олег Синєгубов.

Укриття в Коротичі почали будувати в жовтні минулого року. Бомбосховище матиме три входи, один з яких — ліфт для людей з інвалідністю. Одночасно тут зможуть навчатися близько 500 школярів. Повністю завершити роботи планують навесні цього року. Укриттям користуватимуться не лише учні школи, але і місцеве населення під час повітряних тривог.

Що стосується партнерських відносин із Литвою, уряд країни, що з перших днів повномасштабного вторгнення допомагає Україні, виділив для Харківщини партію автівок. Зі 131 передбаченого авто для України, 44 прибуде в Харківську область. Активну участь в організації доставки автівок та їх ремонті беруть БО «БФ «Коло» та Пісочинська громада. 

Як писав UA-NEWS.in.ua, у Харківській області побудують шкільне укриття за гроші Єврокомісії. Воно вміщуватиме до 1000 чоловік.

Джерело

Новини України