Лікарні Чернівецької області майже на 80% забезпечені кондиціонерами у палатах

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Інклюзивна палата у Чернівцях. Джерело: facebook/Чернівецький обласний госпіталь ветеранів війни

Лікарні Чернівецької області майже на 80% забезпечені кондиціонерами. Йдеться про заклади, які надають стаціонарне лікування.

Про це у коментарі Суспільному розповіла директорка обласного департаменту охорони здоров'я Наталія Свестун.

За її словами, у лікарнях області є понад 720 кондиціонерів – це 79% від потреби. Скільки кондиціонерів та в які заклади закуповуватимуть цього року – визначатимуть згодом.

"План на 2024 рік сформується пізніше. Спочатку ми визначимося, яка кількість кондиціонерів у закладах вже є та в яких відділеннях. Опісля проаналізуємо потребу", – каже Свестун.

Навіщо лікарні купують кондиціонери

Лікарні, які не матимуть кондиціонерів у палатах, цьогоріч можуть втратити можливість укладати договори з НСЗУ, повідомляли у МОЗ.

Раніше у коментарі Суспільному Свестун розповіла, що з кондиціонерами планують підтримувати температурний режим для пацієнтів та працівників – він залежатиме від профілю хвороб та відділень у лікарнях.

"У всіх медзакладах пацієнтів мають лікувати у відповідних умовах: в палаті має бути не спекотно влітку, а восени має бути температурний режим, коли прохолодно, але ще не увімкнули опалення. Температура має бути не меншою, ніж +18 градусів, але це залежатиме від напрямку відділень, які є у закладах. Наприклад, у новонароджених – своя температура".

Яким лікарням виділяли гроші у 2023 році

Торік з обласного бюджету виділили майже 4 мільйони гривень на закупівлю кондиціонерів – гроші спрямували шести лікарням обласного значення. Йдеться про:

  • Лікарню швидкої медичної допомоги;
  • Госпіталь ветеранів війни;
  • Обласну клінічну лікарню;
  • Обласну дитячу клінічну лікарню;
  • Обласну психіатричну лікарню;
  • Обласний перинатальний центр.

За словами Свестун, деякі заклади частково самостійно закуповували кондиціонери.

Читати ще

Читати ще Лікарні Буковини потребують майже 1400 кондиціонерів: навіщо та як їх купуватимуть

Новини України