Костюк: Коли пішла з корту, ще не знала, скільки ракет прилетіло

Костюк: Коли пішла з корту, ще не знала, скільки ракет прилетіло

Фото: Getty Images Костюк знає про чергові ракетні удари по Україні

Українська тенісистка підбила підсумки виступів на Australian Open і знову згадала про війну.

Марта Костюк поділилася враженнями від виступів на Australian Open-2024. Попри те, що молода українка вперше в кар’єрі змогла вийти до чвертьфіналу одиночного розряду турніру Великого шолома, де нагадаємо поступилась американці Корі Гауфф, на пресконференції їй знову довелось говорити про війну.

«Я вважаю, що дівчатка впоралися дуже добре. Сподіваюся, нам вдасться досягти успіху на більшості турнірів, особливо на великих, де багато засобів масової інформації.

Людям слід нагадувати. Перед матчем дивлюся новини і ніби здогадуюсь, що, швидше за все, знову буде великий ракетний обстріл. Коли я пішла з корту, знову дивилася ці новини і ще не знала, скільки ракет прилетіло. Ще була надто свіжа інформація. Але так, я переписувалася з деякими людьми з Києва. Я сказала: Як справи? Як справи? Вони сказали: Ну, ми поміж твоїм поєдинком ще дивилися, куди летять ракети.

Я думаю, якби хтось сказав нам, наприклад, через місяць після початку війни, що це триватиме два роки, я думаю, всі просто сказали б: «Ні, ніколи, ми ніколи цього не витримаємо. Ми ніколи не переживемо цього протягом двох років». Час іде, і всяке трапляється.

Спорт завжди приносив людям багато радості та щастя, незалежно від часу. Я не думаю, що це змінилося. Я думаю, це те саме.

Я отримала багато повідомлень, багато підтримки від людей, які казали мені: «Ух ти який чудовий турнір, такі емоції, який бій, який бойовий дух. Було так приємно дивитись, нам подобається».

Звичайно, це добре, коли люди дивляться на щось інше, а не тільки на ракетні обстріли. Тож сподіваюся, я дуже сподіваюся, що український спорт розвиватиметься навіть за таких умов. Це неймовірно складно, але всі тримаються дуже міцно. А щодо підтримки інших країн, я думаю, що вона ще може зрости.

Очевидно, що ми відстаємо від усіх. Ми відстаємо, і я думаю, що це ще не так помітно. Я думаю, років через 10, 15 буде видно, наскільки ми, на жаль, відстаємо, тому що те покоління, яке зараз росте, найбільше страждає.

Я сподіваюся, що я матиму достатньо часу та впливу в майбутньому, щоб допомогти якомога більшій кількості дітей у спорті, але це непросто, і спорт – це нелегке завдання. Але треба розвиватися у будь-якому разі, незалежно від того, є війна чи ні.

Так що так, я дуже сподіваюся на краще і просто сподіваюся, що все це зробить людей сильнішими та витривалішими. Тоді ми зможемо, ви знаєте, розвивати це у майбутньому», – сказала Костюк на пресконференції.

 

Джерело

Новини України