Кому обов’язково необхідно вакцинуватись під час епідсезону: пояснення МОЗ

Наразі в Україні зростає захворюваність на грип. Найефективнішим способом захистити себе від захворювання та його ускладнень – вакцинуватись.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на пресслужбу Міністерства охорони здоров'я.

Хвороба здатна вразити верхні дихальні шляхи, легені, серцевий м’яз та кровоносні судини, що може призвести до різних ускладнень: пневмонії, тромбозу, запалення спинного та головного мозку чи серцевого м'яза.

«Найефективніший спосіб захиститись від грипу та його ускладнень – зробити щеплення. Щеплення проти грипу рекомендовано робити щосезону. Вакцину проти грипу, корейського або французького виробництва, можна купити в аптеці. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості», – пише МОЗ.

Зокрема щеплення важливі для людей, які входять до групи ризику важкого перебігу або ж виникнення ускладнень. Мова йде про:

вагітних;

дітей до 5 років;

людей старших за 60-65 років;

людей із хронічними захворюваннями;

людей які живуть з ВІЛ;

людей які мають онкологічні захворювання.

«Грип починається з різкого підйому температури, а респіраторні симптоми – кашель, утруднене дихання, виділення слизу та біль у горлі – додаються згодом. На відміну від грипу, COVID-19 починається, навпаки, з респіраторних симптомів», – додає МОЗ.

При перших ознаках захворювання важливо звернутись до сімейного лікаря й не вдаватись до самолікування.

Источник

Новини України