«Кип’ятила воду у сусіда на газу»: багатоквартирний будинок у Чернівцях відімкнули від електроенергії через боржників

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Будинок на вулиці Чехова. Фото: Суспільне Чернівці

Багатоквартирний будинок на вулиці Чехова у Чернівцях відімкнули від електрики через борги. Так без світла залишилися мешканці понад 60 квартир – частина з них оплачували послугу вчасно. Попри те, що борг сплатили після відключення, у будинку другий день немає електрики. Суспільне Чернівці розповідає, що відомо про відключення та впродовж якого часу мають відновити подачу електрики.

Просила сусідів нагріти воду на газу

У двох під'їздах будинку на вулиці Чехова другий день немає електрики. У квартирі чернівчанки Інни усі прилади працюють на електриці, також світло їй потрібне для дистанційної роботи.

"Я заробляю гроші у соцмережах через комп'ютер. Зупинилося все. І заробіток. Не можу приготувати їжу й попити каву. Просила сьогодні закип'ятити воду у сусіда на газу. У мене 10-річний син, харчуємося зараз у кафетерії. Не розумію, чому я маю страждати через боржників", – каже жінка.

Мешканка будинку Сільва каже, енергопостачання відімкнули через боржників.

"Сидимо без світла. Я оплачую послугу, то чому я маю сидіти без світла? Це неправильно. Там десь 35 чи 39 тисяч боргу. Вчора трохи проплатили люди, але все одно. Зараз діти маленькі, сусідка вчора з пологового приїхала, а світла немає, інтернету немає. Треба не весь будинок відрізати від світла, а поквартирно", – каже Сільва.

Пенсіонерка Ганна каже, за комунальні послуги сплачує відразу як отримує пенсію, тому обурюється, що відімкнули світло усім мешканцям.

"Ні телефон зарядити, ні телевізор подивитися. Холодильник розморозився і все потекло", – каже жінка.

Списки боржників. Фото: Суспільне Чернівці

"Заплатили за підключення, а світла нема"

Про те, що будинок планують відімкнути від електроенергії, ОСББ попередили 12 січня, розповіла у коментарі Суспільному голова правління ОСББ "Чехова 25" Марія Філіпчук. Каже, щоб запобігти відключенню, гроші проплатили, але не вистачило понад 5 тисяч гривень, щоб розрахуватися й за грудень, – через це 30 січня будинок від'єднали.

"То не борги, а поточний платіж за грудень. Нам не вистачило 5 500 гривень, щоб заплатити "під нуль" за використану у грудні електроенергію. Ми ці гроші терміново знайшли й проплатили. Також проплатили 1640 гривень за під'єднання, але виявляється у них є 3-5 днів, щоб під'єднати будинки до енергопостачання", – розповіла Філіпчук.

Філіпчук каже, планує спілкуватися з мешканцями будинків, щоб вони укладали індивідуальні договори на послугу електропостачання. Так у разі боргів, вимикатимуть світло в окремих квартирах, а не у всьому будинку.

"У когось є можливість проплачувати вчасно, у когось ні. Одні через інших страждають. Поки був мораторій на не нарахування боргу за несплату, то ніяких дій щодо боржників ми не робили", – каже голова ОСББ.

Наразі, згідно з договором, мешканці мають до 10 числа кожного місяця сплачувати за світло ОСББ, а ОСББ зі свого рахунку має розрахуватися за електропостачання до 20 числа.

Будинок на вулиці Чехова у Чернівцях відключили від електроенергії, бо він є у переліку найбільших боржників області, повідомила Суспільному прессекретарка Чернівецької обласної енергопостачальної компанії Ліліана Іонашку. За її словами ОСББ погасило борг та оплатило підключення – далі обленерго має три дні, щоб відновити подачу електрики у будинку.

Читати ще

Читати ще Боргують понад 7 мільйонів гривень: жителям Чернівців почали відключати електропостачання за борги

Новини України