Івано-Франківщина — серед лідерів за кількістю ухилянтів від мобілізації: після 16 липня картина стане ще гіршою

Івано-Франківщина - серед лідерів за кількістю ухилянтів від мобілізації: після 16 липня картина стане ще гіршою

Міністерство оборони України надало відповідь на запит заступнику голови громадської організації «Чугуївська правозахисна група» Роману Лихачову стосовно того, скільки осіб оголошено у розшук по різних областях України за ухилення від мобілізації. 

Найбільше ухилянтів виявилося на Львівщині — там за 2023-2024 роки оголошено у розшук за ухилення від мобілізації аж 85 820 осіб. 

На другому місці за кількістю порушників — інша прикордонна область — Закарпатська. На її території розшукують за той же проміжок часу 54 165 ухилянтів. 

Третє місце, попри величезну кількість мобілізованих військових, серед яких багато добровольців з перших днів повномасштабної війни, як не дивно опинилася Івано-Франківська область. Тут розшукують 33 349 ухилянтів за 2023-2024 рік. І це величезна кількість. 

Відповідь Міністерства оборони України стосовно кількості ухилянтів по областях, Фото документу: NV

Відповідь Міністерства оборони України стосовно кількості ухилянтів по областях, Фото документу: NV

На четвертому місці за кількістю ухилянтів Тернопільська область — 28 750, а на п’ятому місці — Хмельницька область — 20 553 ухилянти. 

Дуже ймовірно, що після 16 липня ситуація з кількістю оголошених у розшук військовозобов’язаних українців зросте, адже далеко не всі збираються оновлювати дані через ТЦК, ЦНАП і додаток «Резерв+». Стежимо за ситуацією далі…

Новини України