Індексація пенсії та коли зросте розмір виплат для пенсіонерів Буковини

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото ілюстративне. Уніан

З початку 2024 року в Україні разом з підвищенням мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму підвищилася й мінімальна пенсія. Вона зросла на понад 260 гривень. Також до цієї суми з 1 березня очікується й індексація пенсійних виплат.

Про це у коментарі Суспільному розповіла заступниця начальника управління з обслуговування громадян Пенсійного фонду України в області Наталя Назаренко.

З 1 січня 2024 року мінімальна пенсія в Україні збільшиться з 2 093 грн до 2 361 грн, максимальна – з 20 930 грн до 23 610 грн. За словами Наталії Назаренко, перерахунок пенсій у 2024 році планується у декілька етапів, перший етап уже розпочато з січня цього року, він стосується пенсіонерів, які не працюють й досягли віку — 65 років та мають страховий стаж 35 років чоловіки та 30 років жінки. Якщо людина не набрала мінімальний страховий стаж до досягнення віку 65 років, вона не отримує пенсію за віком. У такому випадку вона може очікувати на соціальну допомогу від держави, розмір якої дорівнює прожитковому мінімуму для осіб, що втратили працездатність, і складає 2 361 гривні.

Розмір пенсії вираховують від 40 відсотків мінімальної заробітної плати. Але це є лише складовою виплати, до якої додаються й інші надбавки й підвищення передбачені законодавством.

Також складовою пенсії й наступним етапом є розмір прожиткового мінімуму, який разом з розміром індексації пенсії зросте з 1 березня 2024 року. Точний розмір індексації буде відомий у середині лютого.

"Зараз ми в процесі підрахування, бо індексація залежить від рівня інфляції за попередній рік. Органи статистики мають показати рівень інфляції за 2023 рік і це буде становити 50 відсотків показника, й також 50 відсотків береться з розміру середньої заробітної плати за 36 минулих календарних місяців. Точний розмір індексації буде відомий у середині лютого", — розповіла в ефірі національного телемарафону пані Міністр соціальної політики України Оксана Жолнович.

Усі перерахунки, що пов'язані з індексацією пенсії будуть проводитись автоматично. Тобто звертатись до Пенсійного фонду України громадянам щодо цього не потрібно.

Новини України