ЄС почне виплачувати 50 мільярдів євро Україні вже в березні

ЄС почне виплачувати 50 мільярдів євро Україні вже в березні

Фото: REUTERS

Європейський Союз планує почати виплачувати 50 млрд євро макрофінансової допомоги Україні вже в  березні поточного року. Про це президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн написала в соцмережі Х (Twitter).

Вона привітала політичну домовленість між Радою ЄС і Європарламентом щодо виділення Україні 50 мільярдів євро, назвавши її важливим кроком вперед.

— Європа вірна своєму слову. Ми продовжимо надавати вкрай необхідне фінансування та забезпечувати передбачуваність для нашого відважного партнера, що прагне до членства. Ми прагнемо розпочати виплати в березні, – написала фон дер Ляєн.

Мова йде про фінансову допомогу Україні з бюджету ЄС. Вона складається з17 мільярдів прямої допомоги й 33 мільярдів у вигляді кредитів, які Україна за планом отримає протягом наступних чотирьох років.

Раніше в уряді заявляли, що Україна розраховує отримати від ЄС перший транш макрофінансової підтримки у розмірі 4,5 млрд євро у березні.

Лідери ЄС досягли домовленості про виділення макрофінансової допомоги Україні у розмірі 50 млрд євро 1 лютого. Україна зможе отримувати кошти за дотримання низки передумов. Також лідери ЄС щороку проводитимуть дебати щодо програми. Через два роки вони можуть запропонувати Єврокомісії перегляд всієї багаторічної фінансової рамки.  ЄС хоче внести ці витрати до семирічного бюджетного плану, який діятиме ще чотири роки. Для цього необхідне внесення поправок до вже затвердженого бюджету, що потребує згоди всіх країн ЄС.  
Джерело

Новини України