Як забезпечені друкованими підручниками учні шкіл Чернівецької області, які вчаться за програмою Нової української школи

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Facebook/Департамент освіти і науки ОВА

Для учнів 5 класів, які вчаться за програмою Нової української школи, є майже 110 тисяч друкованих підручників. Це 70% від загальної потреби шкіл Чернівецької області. Щодо учнів 6 класів, вони забезпечені друкованими підручниками на 90%.

Про це Суспільному повідомила директорка департаменту освіти та науки Чернівецької обласної військової адміністрації Оксана Сакрієр.

Після початку повномасштабного вторгнення, гроші за які мали б надрукувати підручники для учнів 5 класів, які вчаться за програмою Нової української школи, спрямували на підтримку армії. Відтоді друк підручників фінансують донори. За словами Сакрієр, половину друку забезпечує UNICEF.

"Завдання області зробити замовлення. Друк підручників компетенція Міністерства освіти та науки. Міністерство шукає гроші, щоб надрукувати ці підручники. Ми не можемо закупити підручники з місцевого чи обласного бюджетів. Сказати, коли буде 100% забезпечення у міністерві не можуть. Динаміка є. Це один із пріоритетів МОН", каже Сакрієр.

Що відомо про друк підручників для учнів 5 та 6 класів

  • Міністр освіти і науки Оксен Лісовий повідомляв у вересні, що у держбюджеті-2023 на друк підручників заклали 754,9 мільйона гривень. За його словами, цього "недостатньо, щоби покрити всю потребу", тому залучають кошти партнерів.
  • Нова українська школа – це реформа, розроблена Міністерством освіти і науки України. Перший клас у межах НУШ набрали у 2018-му році. Це проєкт, який передбачає формування у школярів критичного мислення та вміння застосовувати знання у повсякденному житті.

Читати ще

Читати ще Школи Буковини отримали понад 20 тисяч підручників для 5 класів – це 14% від потреби

Читати ще Буковина отримала понад 70 тисяч підручників для учнів 6 класів

Читати ще Школи Чернівецької області отримали підручники для 5 класів з трьох предметів

Читати ще У Чернівецькій області п’ятикласники отримали підручники з математики

Новини України