Як вибрати та купити своє перше авто

Як вибрати та купити своє перше авто

Зазвичай перше авто вибирають за допомогою порад друзів або знайомих, які вже мають і досвід, і власне транспортний засіб. Вони можуть підказати, чи варто купувати таку ж марку та модель машини, як у них, на що звернути увагу при придбанні ТС з пробігом, дадуть інші важливі поради. Однак не у всіх є такі знайомі, тому найкращий варіант у такому разі – автоексперт.

Втім, перед тим, як звернутись до фахівця, є сенс провести й самостійну роботу, яка звузить коло пошуків і дасть змогу зрозуміти, на які моделі звертати увагу. І вже потім починати пошуки за оголошеннями.

Головні параметри першого автомобілю

Враховуючи, що у кожної людини свої потреби, і авто купується під конкретні задачі, треба визначитись з класом машини.

Для цього варто відповісти на такі питання:

  • Для чого потрібна машина – для повсякденного використання, періодичного, для подорожей або хобі;
  • Кількість пасажирів – якщо планується їздити лише вдвох або взагалі одному, то можна обрати купе, а для більшої кількості пасажирів (наприклад, якщо це сімейне авто) краще купувати 5-дверну модель;
  • Місто проживання і, відповідно, користування машиною – в мегаполісах з великим трафіком зручніше буде невеличкий маневрений хетчбек, до того ж він економніший за витратою палива. Для заміської їзди краще брати кросовер або позашляховик, хоча згодиться й седан, але з високим кліренсом.

Наступний параметр – вік та стан транспортного засобу. За даними критеріями можна вивести наступну класифікацію:

  • Учбова машина, тобто, призначена для того, аби навчитись їздити. Вона обійдеться дешевше, але дуже важливо розуміти – технічно вона повинна бути справною, зручною у керуванні. А ось зовнішній вигляд дійсно не має значення, бо в перші місяці навчання є високі ризики легких ДТП. Головне оминати ті варіанти, де кузов вже почала їсти корозія, тому що така машина без ремонту не довго вам прослужить.
  • Постійна машина, тобто така, що купується одразу на декілька років. Таку автівку варто обирати тим, у кого вже є деякий досвід водіння, і тому можна не хвилюватись за дрібні ДТП.

Ну й звичайно, враховують бюджет. Незалежно, буде це учбове авто або постійне, немає сенсу купувати відразу дорогу модель. Інакше буде певний страх розбити її, а при такому настрої власники якраз намагаються якомога менше користуватись машиною. В результаті, практики стає набагато менше через страхи та побоювання.

Що треба знати при купівлі авто з пробігом

Вживана машина – чудове рішення, адже можна значно заощадити та придбати гарний варіант. Коли вже є розуміння, яке авто потрібно, час звертатись до автоексперта. Самому купувати автівку з пробігом – надто ризиковано, можна втратити та гроші, і ТС.

Автоексперт проведе перевірку:

  • Технічного стану авто, включаючи кузов;
  • VIN-номеру – чи не були перебиті номери;
  • Документів – чи справжні вони;
  • Показники пробігу – чи відповідають вони дійсності.

Також фахівець зможе перевірити, чи не була машина в ДТП, і якщо так, то наскільки сильними були пошкодження. Зараз багато способів замаскувати будь-які дефекти, в тому числі якщо авто було втоплене або згоріло. А це найнебезпечніші варіанти, і головне, що людина без досвіду не помітить подібних проблем.

Новини України