«Я просто волонтер-одиночка»: у Полтаві збирає гроші для військових 76-річний Григорій Янченко

За інформацією: Суспільне Полтава.

Суспільне Полтава

Понад двісті виїздів до зони бойових дій здійснив 76-річний волонтер з Херсона Григорій Янченко. Чоловік їздить містами України, збирає гроші від людей, закуповує те, що необхідно військовим та відвозить в зону бойових дій, розповів чоловік. 6 лютого Григорій Янченко збирає донати у Полтаві, пробуде у місті до наступного тижня.

Херсонець Григорій Янченко збирає донати для військових в різних містах України. Робить це у кріслі колісному із синьо-жовтим і чорно-червоним прапорами та з музикою.

Григорію Янченку 76 років. Суспільне Полтава"Просто мені підказали, що це найбільш прохідне місце і дуже багато людей проходить. Завжди так вибираю. У моєму стані – тільки спосіб один – так, як я зараз знаходжуся. Збираю гроші, донати, і потім на ці гроші, донати я закупляю те, що їм потрібно. І відвожу це все на допомогу військовим. Є кілька бригад. Кілька бригад у мене є на Харківському напрямку, на Донецькому напрямку і на Запорізькому напрямку.", — розповідає волонтер Григорій Янченко.

Григорію Янченку 76 років. Його ще знають як "дядю Гришу". Навесні буде десять років, як займається волонтерством. Торік, зокрема, на зібрані гроші закупив близько 20 дронів.

Чоловік займається волонтерством майже 10 років. Суспільне Полтава"Зараз просять військові в основному дрони, стралінки, автомобілі і оптику. Це те, що вони потребують на даний час. Зараз просто пішла війна дронів. Тому дрони – це найголовніше. Минула поїздка – дрони у мене обійшлися десь у 190 тисяч. А ці гроші потрібно десь зібрати", — продовжує Григорій Янченко.

У Полтаві до Григорія підходять люди, спілкуються з ним, жертвують гроші.

"Впізнають люди і це мені приємно. Що мене знають. Я приїжджаю інколи в Київ, для чого – проїздом або щось таке – але вони все одно, як бачать мене, донатять якісь гроші. Планую бути в Полтаві до наступного понеділка. Тобто тиждень я планую бути тут, а потім я планую їхати на Черкаси. А з Черкас буду вже збирати все і відвозити на схід".

Полтавці впізнають волонтера дядю Гришу та підходять обійнятися. Суспільне Полтава

Із Полтави Григорій Янченко планує їхати далі містами України.

"Планую ще побувати у Кропивницькому, Житомирі. Десь, де мене сприймуть як волонтера. Я просто їжджу, щоб зібрати якомога більше донатів, грошей для того, щоб закупити те, що їм потрібно. Я просто волонтер-одиночка, і тим, чим я займаюся – все це лежить на моїх плечах. Тобто збір грошей, замовлення, отримання і відправлення", — розповідає волонтер.

Гроші збирає Григорій Янченко на вулиці Соборності в обласному центрі. Суспільне Полтава

Після перемоги Григорій планує повернутися додому до Херсона.

"Я херсонець, прожив у Херсоні 56 років, то це, ви розумієте, я не можу, в мене серце болить, і я в будь-якому випадку буду повертатись в Херсон. Це моє рідне місто. Це найкрасивіше місто, мабуть, в Україні. У мене просто душа болить і я обов’язково повернуся в Херсон".

Усього за час повномасштабного вторгнення Григорію Янченку вдалося зібрати близько семи мільйонів гривень.

Новини України