Експоліцейського з Харківщини засудили на 15 років за держзраду

Колишній дільничий добровільно перейшов на бік окупантів.

Чоловік встиг попрацювати на двох посадах у незаконному правоохоронному органі.

5 лютого у Дзержинському районному суді Харкова оголосили вирок колишньому дільничому офіцеру поліції сектору превенції Ізюмського управління поліції. Чоловіка визнали винним та засудили до 15 років позбавлення волі. Інформацію про це підтвердили UA-NEWS.in.ua у Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, чоловік під час окупації добровільно влаштувався дільничим інспектором поліції у так званому «Ізюмському райуправлінні поліції Харківщини». Він чергував у складі слідчо-оперативних груп, заповнював журнал єдиного обліку, слідкував за громадським порядком, агітував колег влаштовуватися до незаконного правоохоронного органу. 

За деякий час зрадник став «старшим дільничим уповноваженого поліції відділу дільничих уповноважених поліції у справах неповнолітніх» в Ізюмі. Затримали його восени 2022 року. Після звільнення Ізюму він переховувався від правосуддя.

«У жовтні минулого року [2022 року — ред.] він наступив на російську протипіхотну міну та отримав травматичну ампутацію стопи. Після лікування правоохоронці затримали чоловіка», — повідомляли у Харківській обласній прокуратурі 21 березня 2023 року.

Колишнього поліцейського визнали винним за ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України. У суді прокуратура просила для зрадника максимальне покарання — довічне позбавлення волі. Однак суд вирішив ув’язнити чоловіка на 15 років.

Як писав UA-NEWS.in.ua, Київський районний суд Харкова визнав винним у колабораціонізмі ексдиректора комунального підприємства «Куп’янський водоканал» Олександр Гонтаря.

Джерело

Новини України