Експерти розповіли, чи зобов’язаний водій передавати документи інспектору

Останнім часом почастішали випадки, коли працівники поліції вимагають у водіїв на місці зупинки передати їм документи в руки.

Кермувальники думають, що так передбачає закон, та слухняно виконують вказівки правоохоронців. Далі інспектор відлучається з цими документами до свого службового автомобіля і повертає їх разом з постановою про накладення штрафу.

Відповідно до Правил дорожнього руху та Закону «Про дорожній рух» зі змінами, внесеними Законом №1231-IX, на вимогу працівника поліції водій зобов’язаний пред’явити документи на право керування.

Деталізовано, що пред’явити документи потрібно у спосіб, який дає можливість прочитати та зафіксувати дані з цих документів.

Зазначені нормативні акти не містять вимоги передати документи в руки, а лише пред’явити. Навіть додаткова деталізація щодо пред’явлення «у спосіб, який дає можливість прочитати та зафіксувати дані» не може тлумачитись як обов’язок передати документи в руки.

Отже, названі документи надавати в руки інспектору водій не зобов’язаний! Достатньо лише показати (пред’явити) у розгорнутому вигляді.

Проте, якщо водій з власного бажання передав поліцейському в руки зазначені документи, то йому не заборонено їх отримати та перевірити у своїх руках, зазначають юристи.

Новини України