«Чи підвищать ціну на електроенергію вже у лютому?»: названо тариф на електрику для побутових користувачів

"Чи підвищать ціну на електроенергію вже у лютому?": названо тариф на електрику для побутових користувачів

Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив: жодних підвищень тарифів на електроенергію у лютому не буде. Більше того, зростання цін на електрику для приватних споживачів не передбачається і до завершення всього опалювального періоду.

Як інформує «Today.ua «, тариф на електрику залишиться на рівні 2,64 гривень за кіловат електроенергії.

Наприклад, вартість споживання 300 кВт-год у лютому становитиме 792 гривень. При цьому методика розрахунку за спожите світло залишається без змін.

«До кінця опалювального сезону 2023/24 підвищення тарифів для населення не планується», – йдеться у повідомленні міністра.

Для економії коштів варто встановити двозонний лічильник «день-ніч», із нічним тарифом у 1,32 гривень/кВтгод, що дозволяє заощадити понад 260 гривень на місяць.

При загальному споживанні 300 кВтгод, використання нічного тарифу на 200 кВт зменшить місячний рахунок з 792 до 528 гривень. Окупність такого лічильника (ціна близько 3000 гривень) складе близько року.

Також важливо враховувати можливе підвищення тарифів у майбутньому.

Правильне зняття показників лічильників включає запис лише чорних цифр у механічних і цифр до коми у електронних лічильниках.

Названо тариф на електрику для побутових користувачів у лютому

Оператори системи розподілу електроенергії радять проконсультуватися з ними при виборі лічильника та проінформовати про такі зміни. Для цього потрібно подати заявку на параметризацію лічильника на 2 або 3 зони. Заміна лічильників споживачам є безкоштовною в рамках інвестиційних програм ОСР.

Відповідальність за збереження лічильників лежить на споживачі. При встановленні з порушеннями контролер ОСР має право наштрафувати споживача.

Ціна двозонних лічильників варіюється від 2000 до 5000 грн, тризонних — від 3000 до 7000 грн. Вибираючи лічильник, важливо звертати увагу на клас точності, спосіб кріплення та силу струму.

Для економії з трьохзонним лічильником потрібно розрахувати свої витрати залежно від часу доби.

Новини України