Блокування руху до пункту пропуску «Порубне» на Буковині: в єЧерзі майже 1700 вантажівок

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото: Ольга Галіцина / Суспільне Чернівці

Румунські фермери продовжують блокувати рух вантажівок до пунктів пропуску "Сірет-Порубне" на кордоні Чернівецької області. Станом на 5:30 19 січня в електронній черзі на перетин кордону через "Порубне" зареєструвалися 1670 вантажівок.

Про це Суспільному повідомив офіцер пресслужби Чернівецького прикордонного загону Костянтин Ліснік.

З румунського боку до України за добу пропустили 246 вантажівок.

Читати ще

Читати ще «20 хвилин до заїзду висвічується з понеділка». Що водії кажуть про очікування на кордоні на Буковині

19 січня фермери припинили блокування виїзду вантажівок через пункт пропуску "Вікову-де-Сус", що навпроти українського пункту пропуску "Красноїльськ". Через цей пункт пропуску можуть рухатися лише порожні вантажівки.

Легкові автомобілі, пасажирські автобуси та пішоходів на обох КПП пропускають у звичному режимі.

Які вимоги протестувальників

15 січня один з румунських фермерів-протестувальників Міхай у коментарі Суспільному казав, що протести відбуваються, оскільки фермерів не влаштовує ціна на зерно в Румунії — за рік вона вдвічі зменшилась. На його думку, конкуренція на цьому ринку є нелояльною для румунських фермерів. Крім цього, фермерів також не влаштовує, що вся аграрна техніка в Румунії має мати страхування, вартість якого також зросла.

"Страхування вантажівок зросло втричі. У нас нема претензій до громадян України. Особисто я та людина, яка допомагала Україні та українцям ще з початку війни. І будемо надалі допомагати Україні", — казав один з румунських фермерів-протестувальників Міхай.

Коли румунські фермери можуть припинити блокаду

Протести фермерів можуть завершитися за декілька днів. Про це в інтерв'ю румунського телеканалу Antena 3 15 січня розповів прем'єр-міністр Румунії Йон-Марчел Чолаку.

За його словами, майже усі питання з фермерами вирішили. Вважає, що протести у країні виправдані через "накопичене розчарування".

"У нас була пандемія, енергетична криза, війна. Був приплив товарів з України на територію Румунії. Торік фермери купували матеріально-технічне забезпечення за дуже дорого, навесні воно подешевшало, і ціна на сільськогосподарську продукцію зросла", — сказав Чолаку.

15 січня Суспільне Чернівці було у румунському селі Сірет й показувало протест тамтешніх фермерів:

Що відомо про блокування кордону

  • З 13 січня румунські фермери блокували рух вантажівок на румунсько-українському кордоні. Фермери перебували на відстані від кордону й блокували дорогу, яка веде до пункту пропуску "Порубне-Сірет".
  • 15 січня фермери також почали блокування руху вантажівок до пункту пропуску "Вікову-де-Сус–Красноїльськ".
  • З 17 січня протестувальники пропускають вантажівки, які прямують з Румунії до України. Кордон перетинають по 10-12 авто.
  • 19 січня розблокували проїзд перед пунктом пропуску "Красноїльськ". Через "Красноїльськ" можуть проїхати лише порожні вантажівки.

Новини України